Skupina CompanyS

CompanyS je nová tanečná skupina žiakov tanečného odboru, kde sa venujeme najmä súčasnému tancu. Keďže súčasný tanec ponúka tanečníkom a choreografom možnosť uplatniť svoj individuálny kreatívny prístup a tanečné skúsenosti nadobudnuté z iných tanečných štýlov a techník využívame aj rôzne iné štýly ako jazzový, moderný a klasický tanec. Sprevádza nás moderná, populárna, klasická, ale aj alternatívna hudba. Výsledkom sú rozmanité tanečné choreografie, ktoré chceme prezentovať na rôznych akciách, vystúpeniach a súťažiach u nás na Slovensku alebo aj v zahraničí. Premiéru máme tento rok (2022), tak nám držte palce! :)

NOVINKY

Žiačky Základnej umeleckej školy Jána Fischera Kvetoňa v Seredi sa 3.12.2022 zúčastnili tanečnej súťaže VIBES 2022. Dievčatá boli prihlásené do kategórie Hobby - Scénický tanec so svojou choreografiou Mystic. Podarilo sa nám umiestniť na 4. mieste. Dievčatám GRATULUJEM !

Súťaže sa účastnili:

Amálie R., Alica B., Nina V., Hana V., Hana D., Dominika M., Aneta G., Veronika B., Magdaléna H., Ivana J., Johana K.

NOVINKY

Žiačky Základnej umeleckej školy Jána Fischera Kvetoňa v Seredi sa 11.06.2022 zúčastnili celoslovenskej tanečenej súťaže Kábrt Cup 2022, zameraná na motiváciu a podporu mladých nádejných umelcov, choreografov a pedagógov. Na súťaži sa nám podarilo vybojovať dve 1. miesta a zlatý pohár. Prioritou organizátora bolo usporiadať jedinečnú súťaž, ktorá ponúka kvalitné javiskové podmienky a profesionálny prístup. Súťaže sa zúčastnilo 173 choreografií z celého Slovenska. Súťažilo sa v rôznych kategóriách: Tanečná príprava, Balet, Ľudové tance, Contemporary, Jazz, Spoločenské tance,...

Amálie R., Alica B., Ivana J., Aneta G., Magdaléna H., Hana V., Veronika B., Nina V., Tatiana P., Linda B., Soňa V., Johana K., súťažili v kategórii Hobby - Latino s choreografiou Veselá Bachata - 1. miesto

Amálie R., Alica B., Ivana J., Aneta G., Magdaléna H., Hana V., Veronika B., Nina V. - Skupina CompanyS - súťažili v kategórii Hobby - Contemporary - 1. miesto

Súťaže sa zúčasnili aj naše najmenšie dievčatá - Tanečná príprava, ktoré to zvládli na výbornú a už teraz sa tešia na Ďalšie nové skúsenosti spojené s tancom. ( Paulína S., Olívia K., Liana K., Natália K.)

"Ďakujem všetkým zúčastneným dievčatám za náročný, ale zároveň úžasný deň. Som na Vás hrdá!"

Mgr.art.Dominika Bíliková