O našej škole

.Základná umelecká škola zabezpečuje umeleckú výchovu a vzdelávanie podľa vzdelávacieho programu odboru vzdelávania prevažne pre žiakov základnej školy.

Základná umelecká škola môže organizovať aj štúdium pre deti vo veku pred plnením povinnej školskej dochádzky, žiakov stredných škôl a dospelých.

Škola poskytuje základné umelecké vzdelanie podľa Zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní §17,pripravuje na štúdium odborov vzdelávania umeleckého zamerania v stredných školách a na konzervatóriách, pripravuje aj na štúdium na vysokých školách s pedagogickým alebo umeleckým zameraním.

Vekové kategórie žiakov študujúcich na ZUŠ:
Štúdium na ZUŠ je určené vo všetkých odboroch pre:
5-6 ročné deti/prípravné štúdium/
7-15 ročné/štúdium 1.stupňa -primárne umelecké vzdelanie
nižšie sekundárne umelecké vzdelanie/
15-18 ročné/štúdium 2.stupňa/
18 a viac /štúdium pre dospelých/

Zameranie školy:

Základná umelecká škola Jána Fischera - Kvetoňa v Seredi je organizovaná umelecká škola s 3 odbormi: hudobným, výtvarným, tanečným.

TANEČNÝ ODBOR - je zameraný na vyučovanie rôznych tanečných disciplín- tanečno- pohybovú prípravu, ľudový tanec, moderný tanec,scénický tanec, kreatívny tanec a tance iných národov

Tanečný odbor (TO) majú možnosť navštevovať deti od 5 rokov až po dospelosť. Žiaci sú zaradení do ročníkov podľa veku. Prípravné štúdium je pre najmenšie deti od 5 - 7 rokov (MŠ + 1.roč.ZŠ). Deti sa tu zoznamujú s jednoduchými pohybovými prvkami (kroky, poskoky, preskoky, výskoky) v súlade s hudbou, učia sa jednoduché, veku primerané ľudové aj neľudové pesničky.

Od 7 - 10 rokov deti absolvujú prvú časť prvého stupňa (2.- 5.ročník ZŠ), ktorá je ukončená vo 4.ročníku ZUŠ komisionálnou skúškou. V tomto období sa učia spájať jednotlivé tanečné prvky a jednoduché tanečné kroky v predmete Tanečná príprava a Tanečná prax do tanečných celkov - malých choreografií. V treťom ročníku prichádza k prvotnému deleniu tanečných predmetov: Klasický tanec, Ľudový tanec, Kreatívny tanec. Záverečné choreografie vychádzajú z prebraného učiva jednotlivých predmetov.

Po absolvovaní tejto časti 11 - 14 ročné deti pokračujú v štúdiu v druhej časti prvého stupňa (6. - 9.roč.ZŠ). Tu sa štúdium delí na Klasický tanec (KLT), Ľudový tanec (LT) a Moderný tanec (MT). Všetky druhy tancov sú povinnými predmetmi TO pre všetky deti. Popri povinných predmetoch prebieha naďalej predmet Tanečná prax. Naštudovanými tancami sa škola prezentuje hlavne koncom šk. roka záverečným tanečným predstavením. Druhá časť prvého stupňa je ukončená absolventským predstavením a žiaci dostávajú absolventské vysvedčenie, kde sú hodnotené všetky povinné tanečné techniky (klasický, ľudový a moderný tanec).

Spoznajte náš tím

Mgr. art. Dominika Bíliková

Mgr.art.Dominka Bilíková sa venuje tancu od svojich štyroch rokov. Začínala na ZUŠ Dušana Nebylu v Trnave. V rokoch 2006 - 2010 navštevovala STK Dušana Nebylu v Trnave a v rokoch 2010 - 2014 sa naďalej vzdelávala na tanečnom konzervatóriu J.L.Bellu v B.Bystrici v odbore tanec. V rokoch 2013 - 2014 pôsobila ako externý tanečník v Štátnej opere v B.B. Taktiež účinovala v rôznych tanečných projektoch, v krátkom tanečnom filme a zúčastnila sa na súťaži umenia a športu v Jeux de la Francophonie France de Nice. VŠMU v Bratislave ukončila v roku 2019 s titulom Mgr.art. Od roku 2018 pôsobí ako lektorka letných tanečných táborov a ako pedagóg tanca v Trnave a v Seredi.

Mgr. art. Tatiana Michálek Walzelová

Mgr.art.Tatiana Michálek Walzelová v rokoch 1971 - 79 absolvovala tanec na ĽŠU v Bratislave a pôsobila ako členka a sólistka v tanečnej zložke súboru Lúčnica. V 1989 vyštudovala VŠMU odbor pedagogika tanca v Bratislave. Popri štúdiu pôsobila v DFS Klnka v 1993 - 1997 v SZUŠ v Bratislave. V rokoch 1997 - 2004 pôsobila ako odborný asistent na UCM v Trnave. V r. 2000 obhájila I.atestáciu. V r. 2004 - 2005 pôsobila na SZUŠ a SKDN v Trnave. Od roku 2005 pôsobí na ZUŠ v Seredi ako tanečný pedagóg.

Mgr.Bc. Marcel Zachar

Mgr.Bc. Marcel Zachar absolvoval v rokoch 1990 - 1999 hru na klavír na ZUŠ v Trnave. Od roku 1998 je organista v Rím.-kat. kostole v Šúrovciach. V roku 2008 ukončil štúdium na PF TU v Trnave. V rokoch 2009 - 2012 absolvoval štúdium na Konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topolčanoch v hre na klavír. V rokoch 2012 - 2015 absolvoval bakalárske štúdium na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre, odbor - hra na klavír. Od r. 2008 pôsobí ako korepetítor tanečného odboru na ZUŠ v Seredi a učiteľ hry na klavír.