Tanečné vystúpenie žiakov....A PREDSA SA TOČIA

30.05.2022

Dňa 31. mája sa v divadelnej sále Domu kultúry v Seredi konalo vystúpenie tanečného odboru Základnej umeleckej školy Jána Fischera Kvetoňa. Žiaci všetkých vekových kategórií predviedli svoj talent a to najlepšie, čo sa naučili.

Učiteľka Mgr.art. Dominika Bíliková napísala: "Máme za sebou náročné obdobie spojené s koronavírusom, ktorý zo dňa na deň zmenil režim našich životov. Prísne pravidlá neumožňovali organizovať žiadne hromadné podujatia, vystúpenia či koncerty. Prešli sme z prezenčného vyučovania na to dištančné. Vymenili sme tanečnú sálu za obývačku/detskú izbu a z priameho kontaktu sme vstúpili do online sveta. Chaos, ktorý sme všetci pociťovali, sme zvládli vďaka zachovaniu pokoja a rozvahy. Návrat späť do tried nebol jednoduchý, ale o to radostnejší. Konečne sme mohli pokračovať tam, kde sme skončili. Naším výsledkom po dvoj-ročnej pauze sú nacvičené choreografie, ktoré sme počas vystúpenia predviedli."

Program bol rozdelený na dve časti: blok moderného tanca a blok ľudového tanca. Diváci v prvej časti mohli vidieť  choreografie: Veselá bachata, Hawajský tanec, Španielky, Víly, Džezový tanec a Koleda zvonov.

Fotografie z vystúpenia môžete nájsť vo fotogalérii. :))